ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ХЕЛПЕКС

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: 1 таблетка містить парацетамолу 500 мг, кофеїну безводного  30 мг, фенілефрину гідро хлориду 10 мг, хлорфеніраміну малеату 2 мг;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідро фосфат, метилпарабен (Е 218), пропіл парабен (Е 216), повідон (PVPK-30), магнію стеарат, тальк очищений, натрію крохмальгліколят, барвник жовтий захід FCF (Е 110).

Лікарська форма.  Таблетки.

Таблетки помаранчевого або світло-помаранчевого кольору із вкрапленням, довгастої овальної форми, з рискою, мають відбитки “M” та “H” на тому боці, де риска, без оболонки.

Назва і місцезнаходження виробника.

Сінмедик Лабораторіз.

202 Саї Плаза, 187–188 Сент-Нагар, Іст оф Кайлаш, НД – 110 065, P.I.

Назва і місцезнаходження заявника.

Мові Хелс ГмбХ.   Швейцарія, Егеріштрассе 35,   Баар 6340.

Фармакотерапевтична група. Анальгетики та антипіретики. Комбінації без психолептиків.

Код АТС N02B E51.

Комбінований препарат для лікування грипу та застуди. Має жарознижувальні, знеболювальні, проти алергічні та слабкі протизапальні властивості. Усуває симптоми закладеності носа, нежить, сльозотечу, чхання, головний біль, покращує загальне самопочуття.

Парацетамол діє як знеболювальний, жарознижувальний та протизапальний засіб. Аналгетична та жарознижувальна дія парацетамолу (неопіатного, несаліцилатного аналгетика) пов’язана із впливом препарату на центр терморегуляції у гіпоталамусі та здатністю інгібувати синтез   простагландинів.

Фенілефрину гідро хлорид діє як судинозвужувальний засіб, зменшує набряк слизової оболонки носа.

Хлорфеніраміну малеат має проти алергічну дію, знімає сльозотечу, свербіж у носі.

Кофеїн здійснює стимулюючу дію на ЦНС, головним чином на кору головного мозку, дихальний та судиноруховий центри.

Парацетамол швидко всмоктується із шлунково-кишкового тракту, максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1 годину. Незначною мірою зв’язується з білками плазми крові (в терапевтичних дозах – 28 — 50 %). Період напів виведення із плазми становить 1 — 4 години. Термін знеболювальної дії препарату – 4 — 6 годин, жарознижувальної дії – 6 — 8 годин. Основний шлях елімінації – трансформація в печінці з утворенням глюкуроніду і сульфату парацетамолу.

У дорослих основним метаболітом парацетамолу (90 %) є сполука з глюкуроновою кислотою, у дітей – з сірчаною. Виводиться нирками головним чином у вигляді продуктів кон’югації, менше 5 % екскретується у незміненому вигляді.

Кофеїн і його водорозчинні солі швидко всмоктуються у кишечнику (у тому числі й товстому). Період напів виведення із плазми становить близько 5 — 10 годин. Основна частина деметилюється і окислюється. Близько 10 % виділяється нирками у незміненому вигляді.

Фенілефрину гідро хлорид має низьку біодоступність внаслідок нерівномірної абсорбції і впливу моноаміно оксидази у шлунково-кишковому тракті і печінці при “першому проходженні”. Виводиться нирками у вигляді метаболітів. Підкислення сечі прискорює виведення із організму.

Хлорфеніраміну малеат повільно всмоктується із шлунково-кишкового тракту, максимальна концентрація у плазмі досягається через 2,5 — 6 годин, 70 % його зв’язується з білками плазми крові. Біодоступність становить від 25 % до 50 % від прийнятої дози. Хлорфенірамін піддається метаболізму при “першому проходженні” у печінці, значною мірою метаболізується у печінці з утворенням метаболітів дезметил- і дідезметилхлорфеніраміну. Хлорфенірамін розподіляється по всьому організму, проходить через гематоенцефалічний бар’єр. Метаболіти та препарат виводяться головним чином із сечею у незміненому вигляді протягом 4 — 6 годин. Виведення залежить від рН сечі та ступеня виділення. У дітей   відмічається більш швидке і екстенсивне всмоктування, виведення і період напів виведення.

Показання для застосування.

Симптоматичне лікування гострих респіраторних вірусних інфекцій, у тому числі грипу, що супроводжуються гарячковим синдромом.

Протипоказання.  Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату. Цукровий діабет. Гіпертиреоз. Артеріальна   гіпертензія.   Ішемічна хвороба серця, аритмії. Захворювання крові. Тромбоз периферичних артерій. Виражені порушення функції печінки та нирок, гострий панкреатит. Аденома передміхурової залози з утрудненим сечовипусканням. Алкоголізм. Одночасне застосування   інгібіторів МАО.   Період вагітності і годування груддю.

Препарат не призначають дітям до 12 років.

Особливі застереження.

Не рекомендується перевищувати рекомендовану дозу або приймати препарат більше 5 днів.

Не приймати одночасно інші препарати, що містять парацетамол. Парацетамол у високих дозах може спричинити тяжкі ураження нирок і печінки.

Не застосовувати одночасно з алкоголем, з метою запобігання токсичному ураженню печінки. Фенілефрин може спричинити підвищення пульсу, серцебиття, запаморочення, про що необхідно попередити пацієнтів.

З обережністю призначають пацієнтам з порушенням функції печінки і нирок, доброякісною гіпербілірубінемією, хворим літнього віку.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не застосовують.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з   іншими механізмами

Препарат може викликати сонливість, тому слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи зі складними механізмами, що потребує підвищеної концентрації уваги і високої швидкості психомоторних реакцій.

Діти

Безпека та ефективність у дітей віком до 12 років не встановлена, тому препарат не застосовують у цій віковій групі.

Спосіб застосування та дози.

Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1 таблетці до 4-х разів на добу. Слід дотримуватись інтервалу між прийомами не менше 4 годин. Тривалість лікування повинна становити не більше 5 днів.

Препарат приймають внутрішньо через 1 годину після прийому їжі, запиваючи великою кількістю води.

Не слід перевищувати рекомендовану дозу.

Передозування.

Парацетамол у великих дозах спричиняє гепатотоксичний ефект. Клінічні і біохімічні ознаки ураження печінки виявляються через 24 – 72 години. Розвиваються симптоми – анорексія, нудота, блювання, біль у животі, блідість шкірних покривів. Підвищується активність печінкових трансаміназ, збільшується концентрація білірубіну і знижується рівень протромбіну.

При передозуванні кофеїну відзначаються такі симптоми: нудота, тремор, головний біль, неспокій, прискорене серцебиття, екстрасистолія, блювання, сплутаність свідомості.

Передозування фенілефрину гідро хлориду виявляється шлуночковою екстрасистолією і короткими пароксизмами шлуночкової тахікардії, відчуттям тяжкості у голові і кінцівках, значним підвищенням артеріального тиску. При передозуванні хлорфеніраміну малеату стан може варіювати від пригніченого до збудженого (неспокій та судоми). Можуть спостерігатися атропіноподібні симптоми.

Лікування передозування: промивання шлунка, призначення активованого вугілля, як антидот призначають N-ацетил цистеїн, метіонін, глутатіон, симптоматична терапія.

Побічні ефекти.

Агранулоцит оз, тромбоцит опенія, анемія, ниркові коліки, асептична піурія, інтерстиціальний гломерулонефрит, алергічні реакції. Також можливі неспокій, збудження, безсоння, сонливість, запаморочення, сплутаність свідомості, тахікардія, аритмія, підвищення артеріального тиску, нудота, блювання, зниження апетиту, діарея, запор, біль в епігастрію.

У разі появи будь-яких небажаних явищ слід припинити лікування препаратом і звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Парацетамол може взаємодіяти з антикоагулянтами і проти судомними препаратами. Барбітурати зменшують жарознижувальну активність парацетамолу.  Кофеїн збільшує ефект непрямих антикоагулянтів (похідних кумарину) і ймовірність ураження печінки гепато токсичними препаратами. Метоклопрамід підвищує, а холестирамін знижує швидкість всмоктування кофеїну. Кофеїн знижує ефект снодійних і наркотичних засобів, підвищує (покращуючи біодоступність) ефект ацетил саліцилової кислоти, парацетамолу та інших ненаркотичних анальгетиків. Поліпшує всмоктування ерготаміну в травному тракті.

Застосування фенілефрину з іншими симпатомім етичними амінами і інгібіторами МАО може призвести до додаткового підвищення артеріального тиску. Інгібітори МАО можуть пролонгувати антихолінергічний ефект антигістамінів. Альфа-адреноблокатори (фентоламін), фенотіазини, фуросемід та інші діуретики перешкоджають вазоконстрикції.

Була відмічена несумісність хлорфеніраміну малеату із кальцію хлоридом, канаміцином сульфатом, норадреналіном,   і засобами, що пригнічують ЦНС (інгібітори МАО, трициклічні антидепресанти, барбітурати, транквілізатори, алкоголь).

Термін придатності.

4 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 4 або по 10 таблеток у блістері, по 1 блістеру у картонній упаковці з інструкцією для медичного застосування; по 20 упаковок по 4 таблетки у груповій картонній пачці ( № 80), по 10 упаковок по 10 таблеток у груповій картонній пачці (№ 100).

Категорія відпуску.

Без рецепта.

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату ХЕЛПЕКС Склад лікарського засобу: діючі речовини: 1 таблетка містить парацетамолу 500 мг, кофеїну безводного  30 мг, …

Leave a comment