ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ПІЛОБАКТ НЕО

(PYLOBACT NEO)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості:

таблетки амоксициліну — оранжевого кольору, двоопуклі, вкриті оболонкою, уформі капсул;

таблетки кларитроміцину — світло-жовтого кольору, овальні, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, з маркуванням “СХТ 500” чорним чорнилом;

капсулиомепразолу — тверді желатинові капсули з блакитним ковпачком і прозорим рожевим корпусом, розміру «2», капсули містять білі або майже білі сферичні гранули;

склад: амоксицилін таблетки — 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить амоксициліну тригідрат, еквівалентно амоксициліну 1000 мг;

кларитроміцин таблетки – 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить кларитроміцину 500 мг;

омепразол капсули – 1 капсула містить омепразолу 20 мг;

допоміжні речовини: амоксицилін таблетки — натрію крохмальгліколят, магніюстеарат, целюлоза мікрокристалічна, силікагель колоїдний безводний,

кларитроміцин таблетки — повідон, магнію стеарат, целюлоза мікрокристалічна, силікагель колоїдний безводний, тальк очищений, кроскармельоза натрію, стеаринова кислота;

омепразол капсули – гранули нон-парель, цукроза, крохмаль кукурудзяний, манітол, повідон, тальк очищений, натрію лаурил сульфат, динатріюгідрогенізований ортофосфат безводний.

Форма випуску. 1. Амоксицилін – таблетки, вкриті оболонкою

2. Кларитроміцин – таблетки, вкриті оболонкою.

3. Омепразол – капсули.

Фармакотерапевтична група. Комбінації для ерадикації H. pylori. Код АТС А 02В D.

Фармакологічні властивості. Пілобакт Нео є комбінованим набором, який міститьомепразол, кларитроміцин і амоксицилін. Пілобакт Нео являє собою потрійну схему першої лініі ерадикаційної терапії H.pylori, розраховану на 7 днів лікування.

Фармакодинаміка. Омепразол є інгібітором протонної помпи. Омепразол знижує секрецію соляної кислоти в шлунку, пригнічуючи активність Н++-АТФ-ази, що викликає блокування заключної стадії секреції соляної кислоти. Це призводить до зниження рівня базальної і стимульованої секреції незалежно від природи подразника. Тривалість пригнічення секреції соляної кислоти в шлунку становить понад 24 год. Після прийому препарату початок анти секреторної дії омепразолувідзначається вже через 1 год. Омепразол підвищує рівень рН в шлунку, тим самим забезпечує оптимальне середовище для антимікробної активності. Омепразолсуттєво зменшує об’єм шлункового соку і таким чином підвищує концентраціїкларитроміцину та амоксициліну в слизовій оболонці шлунка. Омепразол сприяєшвидкому зменшенню клінічних проявів, скороченню термінів рубцювання пептичних виразок.

Кларитроміцин– це макролідний антибіотик, який має антибактеріальну активність проти багатьох аеробних та анаеробних грам позитивних і грам негативних мікро організмів, включаючи H. pylori. Кларитроміцин здійснює свою антибактеріальну дію шляхом пригнічення синтезу білка, зв’язуючись зсубодиницею 50s рибосом чутливих бактерій. Мінімальна інгібуюча концентрація (МІК90) кларитроміцину та його активного метаболіту 14-гідроксикларитроміцину щодо H. pylori становить 0,03 мкг/мл і 0,06мкг/мл, відповідно. Кларитроміцин стійкий до кислого середовища шлунка. Одночасний прийом кларитроміцину та омепразолу гарно впливає на фармакокінетику обох препаратів.

Амоксіцилін– антибіотик з групи напівсинтетичних пеніциліні в з широким спектром бактерицидної дії, пов’язаної зі здатністю інгібувати синтез клітинної стінки бактерій. Активний щодо Н. pylori. Амоксицилін-резистентних штамів Н.pylori досі не виявлено.

ПілобактНео, являючи собою комбінований препарат, забезпечує високий рівень ерадикації Н.pylori, швидке полегшення симптомів і загоєння виразкового дефекту, зменшення кількості ускладнень і частоти рецидивів.

Фармакокінетика. Всі три препарати, що входять у набір, добре всмоктуються після перорального введення. Омепразол швидко всмоктується, маючи абсолютну біодоступність, приблизно 40%. Період напів виведення препарат уз плазми крові становить 0,5 — 1 год. 90 — 95% омепразолу зв’язується з білками плазми крові. Омепразол зазнає екстенсивного метаболізму в печінці. Майже 80% омепразолу виводяться нирками у вигляді метаболітів.

Кларитроміциншироко розподіляється в тканинах організму, включаючи слизові оболонки шлунката дванадцяти палої кишки. Концентрації кларитроміцину в тканинах та рідинах організму в 10 разів перевищують концентрації у сироватці крові. Прийом їжі не впливає набіодоступність препарату. Приблизно 20% кларитроміцину метаболізується з утворенням основного метаболіту 14-гідроксикларитроміцину. Періоднапів виведення кларитроміцину становить 5 — 7 год. Десь 20% кларитроміцинуелімiнується нирками у незміненому вигляді, а 15% — у вигляді 14-гідроксикларитроміцину. Доведено, що одночасний прийом омепразолу ікларитроміцину сприятливо впливає на фармакокінетичні властивості кларитроміцину.

Амоксицилінпісля прийому через рот швидко і майже повністю всмоктується ушлунково-кишковий тракт; він не руйнується в кислому середовищі шлунка. Їжа невпливає на абсорбцію амоксициліну. Максимальна концентрація амоксициліну вплазмі крові досягається через 1 — 2 год. Зв’язування з білками плазми становить 20%. Амоксицилін широко розподіляється по тканинах, слизових облонкахта рідинах організму. Період напів виведення амоксициліну становить 1 — 1,5 год.60% прийнятої дози екскретуються у незміненому вигляді з сечею шляхомканальцевої секреції та клуб очкової фільтрації.

Показання. Застосування Пілобакту Нео показаний дляерадикаційної терапіїї H.pylori у дорослих, хворих на виразку шлунка та дванадцяти палої кишки (у фазі ремісії чи загострення, в тому числі при ускладненому перебігу хвороби), при MALT-лімфомі шлунка, функціональній диспепсії, гастроезофагеальнорефлюксній хворобі, що спричинена приманнямне стероїдних протизапальних засобів.

Спосіб застосування та дози. Один блістер, що містить 2 капсули омепразолу, 2таблетки кларитроміцину та 2 таблетки амоксициліну, розрахований на 1 добу лікування дорослих. Вранці приймають 1 капсулу омепразолу та по 1 таблетцікларитроміцину та амоксіциліну, ввечері повторюють прийом вказанних препаратів. Загальна тривалість терапії становить 7 днів.

Побічна дія. Препарати, яків ходять до складу комбінованого набору добре переносяться. Можуть відмічатися побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту, такі як нудота, блювання, дискомфорту шлунку, анорексія, запор, метеоризм. У деяких випадках можуть спостерігатися реакції гіпер чутливості, а саме свербіж, висипання на шкірі, кропив’янка. Також можуть спостерігатись головний біль, запаморочення, втомлюваність та сплутаність свідомості.

Протипоказання. Пілобакт Неопротипоказаний пацієнтам з відомою гіперчутливістю до омепразолу, кларитроміцину та амоксициліну або інших бета-лактамним антибіотикам. Також протипоказаний хворим з інфекційним мононуклеозом, лейкемоїдними реакціями лімфатичного типу та пацієнтам з патологічними змінами крові. Комбінований набір протипоказаний під час вагітності та жінкам у період лактації. Діти до 16років.

Передозування. Симптоми: можливе посилення побічних ефектів.

У випадку передозування слід промити шлунок та провести симптоматичну і підтримуючу терапію. При передозуванні у пацієнтів з порушенням функції нирок слід проводити гемодіаліз.

Особливості застосування. Пілобакт Нео необхідно з обережністю призначати пацієнтам з нирковою та/або печінковою недостатністю. Важливо передбачити діагнозпсевдомембранозного коліту у пацієнтів, які скаржаться на розвиток діареї після приймання антибактеріальних препаратів. Комбінований набір призначається з обережністю пацієнтам, схильним до алергічних реакцій. Перед початком лікування необхідно виключити можливість злоякісного процесу в шлунка, оскільки омепразолмає здатність маскувати симптоми злоякісного процесу та тим самим перешкоджає постановці правильного діагнозу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування кларитроміцину і теофіліну може призвести до підвищення концентрація останнього в плазмі. Одночасне застосуваннякларитроміцину і терфенадину підвищує концентрацію останнього в плазмі; це може призвести до пролонгації інтервалу QT і спричинити порушення ритму серця. Одночасне застосування кларитроміцину та пероральних антикоагулянтів, таких якварфарин, може потенціювати активність останніх. Одночасне застосуваннякларитроміцину і карбамазепіну, циклоспорину, фенітоїну, дизопіраміду, лов астатину, вальпроату, цизаприду, пимозиду, астемізолу, дигоксину може призвести до підвищення концентрації перелічених препаратів у плазмі. Внаслідок вираженого пригнічення секреції соляної кислоти, омепразол може впливати на всмоктування кетоконазолу, ампіциліну та солей заліза. Омепразол призводить до уповільнення елімінації фенітоїну, діазепаму, варфарину. Амоксицилін може зменшувати ефективність оральніх контрацептивів.

Протипоказана одночасна терапія препаратами ріжків.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці, при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2 роки.

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату ПІЛОБАКТ НЕО (PYLOBACT NEO) Загальна характеристика: основні фізико-хімічні властивості: таблетки амоксициліну — оранжевого кольору, двоопуклі, …

Leave a comment